Okul Öncesi Sonbahar Etkinlikleri 2020-2021

Perde süslemelerini okul öncesinde çok severiz çocukları daha iyi moda sokar hatta ve o gün ki konuyla alakalı etkinlikleri daha hevesli yaparlar. Bugün ki perde süslememiz sonbaharın gelişini kutlamak adına bir perde olacak. Öncelikle sarı renkli kağıtlara yaprak çıktısı alalım. Üzerine yapıştıracağımız harflerin ise yine çıktısını alalım. Ve hepsini keselim sonrasında yaprakların üzerine harfleri yapıştıralım ‘SONBAHAR HATIRASI’ yazısı hazır olacaktır. Yazının bir tarafına kahverengi eva dan önce ağaç gövdesi yapıp perdeye sabitleyelim. Sonra kahverengi grafon kağıtlarını dal olacak şekilde kıvıralım ve ağacın üst kısmına sabitleyelim. Dalların üzerine ise yine kırmızı ,sarı, kahverengi küçük yapraklar serpiştirelim bende yaprak baskı makinası vardı ama siz yine internetten çıktısını alıp kesebilirsiniz. Daha sonra beyaz kağıda bulut çizip keselim ve üzerine pamuklar yapıştıralım. Mavi kartondan ise su damlaları yapıp yağmur etkisi verelim. Yerlere dışarıdan topladığımız yaprakları serpiştirelim. Hemen ortaya oturmak için bir bank, bankın üzerine bir şal ve hemen yanına yere bir şemsiye yerleştirelim. Perdemiz hazır. Çok güzel fotoğraflar çekmeniz dileğiyle..

Sonbahar Sanat Etkinlikleri

Perde Süsleme

Bir diğer perde örneği ise daha sade, sarı evadan kalın font ile ‘SONBAHARA MERHABA’ yazalım ve perdeye sabitleyelim. Yazının etrafına sokaktan kurumuş yaprak toplayıp serpiştirelim. Yerlere ise renkli kartonlarla yaptığımız yaprak baskılarını serpiştirelim. Ortaya ise bir sandalye koyalım ve fotoğraf çekerken çocukların eline şemsiye verelim. Keyifli fotoğraflar..

Sanat Etkinliği

Sarı renkli kağıt üzerine çıktısını aldığımız aslanların etrafına kurumuş yaprakları yapıştırmaları için çocuklara verelim. Aslanlarımız bu şekilde hazır oluyor

Şeffaf dosya üzerine ağaç resmi çizelim. Çocuklara kestirdiğimiz sarı ve kahverengi renkteki yaprakları ise dosyanın içine koyalım. Dosya nın ağzını azıcık bir yer açık kalacak şekilde bantlayalım. Açık kalan yerden pipet geçirelim ve çocuklara üfletelim. Yaprakların dosyanın içerisinde uçuştuğunu göreceksiniz.

Öncelikle çocuklara dil çubuklarını dağıtalım ve sarı parmak boyası ile boyamalarını isteyelim. Daha sonra çocuklara yaprak kestiripi dil çubuklarına yapıştırmalarını isteyelim. Sonrasında yaprakların üzerine göz ve dudak yapıştırmalarını isteyelim. Ve kuklalarımız hazır kuklalarımızı beyaz köpüğün üzerine sabitleyelim.

Öncelikle çocuklara boyamaları için çocuk resmi dağıtalım ve kenarlarından kesmelerini söyleyelim. Sonra çalı süpürgesi resmini dağıtalım ve kahverengi renge boyamalarını isteyelim ve onu da kestirelim. Daha sonra sarı renkli kağıda çıktısını aldığımız yaprakları da kesmelerini isteyelim. Ve beyaz a4 kağıda hepsini yapıştırtalım. Yere düşen yaprakları süpüren çocuklar etkinliğimiz hazır. Sonrasında mavi parmak boyası ie yağmur yapalım. Etkinliğimiz hazır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*