Okul Öncesi Pano Süsleme Örnekleri

Okul öncesi dönemde okula ilk başladığın zamanlar çok önemlidir. Çünkü çocuk okulla ilk defa tanışacaktır. Ve bu açıdan çocukta iyi bir izlenim bırakmak ileri zamanlarda okul hayatı için oldukça önem arz etmektedir.Çocukların çoğu aileden ayrılma kaygısını yaşayacaktır. Çocuklar ilk günlerde yeni bir ortamı keşfetmenin verdiği heyecan ile ayrılık sürecini fark etmeyebilirler. Fakat birkaç hafta sonra davranış değişikliği gösterip okula gitmemek için direnç gösterebilirler. Bu süreci ebeveynlerin kolaylaştırması gerekmektedir.

 Kendisini okul çıkışında alacağınız veya okul servisini kapı da karşılayacağınız konusunda çocuğunuza güven vererek sürece başlayabilirsiniz.

Çocuğu okul açılmadan önce süreç hakkında bilgilendirmek, öğretmeni ile tanışmaya çocuk ile birlikte gitmek, çocuğu okul fikrine alıştırır.

Tabi ki bunların yanında en iyi yöntemin hızlı bir hoşçakal demek olduğunu bilmelisiniz. Anne babası tarafından okul kapısında hızlı bir sarılma ve “hoşçakal, okuldan sonra görüşürüz, keyifli bir gün geçir, seni seviyorum” cümleleri ile okula bırakılan öğrencilerin bu süreçte okula daha çabuk uyum sağladığı kanıtlanmıştır. Sınıf kapılarında, okul girişinde bekleyen ebeveynden ayrılmak çocuk için çok daha zor bir süreçtir.

Çocuğunuzun hissetmesi ve emin olması gereken tek şey, sizin okula ve öğretmenine güvendiğiniz ve bunu dile getirmeniz gerekir. Çocuğunuzun okulda  güvende ve mutlu olduğunu bilmek sizin de adapte olma sürecinizi hızlandıracaktır. Okula ilk başlama dönemlerinde biz anaokulu öğretmenleri için okula başlama panoları çok önemlidir. Çünkü çocukta iz bırakacak ilk panodur, okulda ilk fotoğrafı o pano önünde çekilir, okul ile ilgili anıları ilk olarak orada başlar. Siz değerli okurlarımıza da örnek olması açısından aşağıya pano örnekleri bırakıyorum. Umarım çok güzel sağlıklı, mutlu, bol bilgili, bol oyunlu bir yıl geçirirsiniz.

Okul Öncesi Pano Örnekleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*