Okul Öncesi Kızılay Haftası Sanat Etkinlikleri 2020

29 EKİM-4 KASIM tarihleri arasında kutlanan Kızılay haftası için sanat etkinliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kızılay Haftası Sanat Etkinliği 1

Kızılay haftasıyla ilgili çalışmayı internetten bulup çıkarabilirsiniz. A4 kağıdı üzerindeki kırmızı damlayı yırtma-yapıştırma yaptırın. Ay resmini ise kırmızı renge boyayın. Sonrasında plastik veya köpük beyaz bardağı ortadan ikiye bölün ve siyah yuvarlak kalıplarını tekerlek olması için çocuklara kestirin ay şeklini çocuklara kestirip kırmızı renge boyattırın. Etkinliğimiz hazır. Bu sırada çocuklara Kızılay ne demektir? Görevleri nelerdir? Ne gibi faaliyetler yaparlar? Gibi bilmeleri gereken bilgileri biraz daha hafifleterek anlatın. Kolay gelsin!

Kızılay Haftası Sanat Etkinliği 2

Bir tane a4 kağıdını alın ve köşelerini üçgen olacak şekilde azıcık katlayın. Sonrasında kırmızı üçgen kalıplarını çocuklara kestirin ve katladığınız yere yapıştırmalarını söyleyin. Siyah kartondan yuvarlak kalıpları çocuklara dağıtın ve kesmelerini isteyin. Tekerlek olarak kağıdın altına 2 tanesini yapıştırmalarını isteyin. Kağıdın ortasına siz ters ay çizin ve çocuklardan boyamalarını isteyin. Ortalarına ise ‘TÜRK KIZILAYI’ yazarak etkinliği sonlandırabilirsiniz.

Kızılay Haftası Sanat Etkinliği 3

Kızılay haftasında yapılacak en güzel panolardan biri de resimde gördüğünüz etkinliktir. Öncelikle 35*50 2 tane siyah kartona yatay şekilde yan yana yapıştıralım. Kartonun tam ortasına çok büyük bir kalp kesip yapıştırın boyutunu siz göz kararı ayarlayabilirsiniz tamamen size kalmış. Sonra kırmızı grafon kağıtlarını çocuklara yuvarlamaları için dağıtalım ve baya çok kırmızı grafon kağıdı yuvarlattıralım. Yuvarladığımız grafon kağıtlarının bir kısmını resimde gördüğünüz gibi kalbin içine bir kısmını ise şeffaf bir poşetin içine dolduralım. Sonrasında kalbi ve şeffaf poşeti kırmızı şönil yardımı ile birleştirelim. Kalbin tam ortasına ise ‘HER DAMLA KAN KURTARILAN BİR CAN’ yazalım. Sonrasında siyah kartonun etrafına çocuklara yaptırdığımız Kızılay çadırlarını yerleştirelim. Kızılay çadırlarını ise beyaz kağıttan önce üçgen kalıpları çıkaralım sonrasında çocuklardan üçgeni kesmelerini isteyelim ve üçgenin tam ortasına tekrar küçük bir üçgen çizip ortadan ikiye kesip iki ucunu 2 yandan ayıralım sonrasında kırmızı ters ay çizip çocuklara boyatalım. Kartonun tam altına ise kocaman harfler ile ‘KIZILAY HAFTASI’ yazalım ve etkinliğimiz hazır!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*