Okul Öncesi Dünya Çocuk Günü Etkinliği

Dünya Çocuk Günü Etkinliği

Sanat etkinliği kategorisinde yer alan 1 Ekim tarihinde kutlanan “Dünya Çocuk Günü” etkinliğine dair detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

1 Ekim Dünya Çocuk Günü

Öncelikle beyaz karton bardaklarını çocuklara dağıtalım ve sarı parmak boyası ile boyamalarını isteyelim. Bardağın plastik değil de karton olmasına dikkat edelim boyanın daha net renk vermesi açısından elinizde ne varsa tabii tercih sizin. Daha sonra bardakları kurumaya bırakalım ve a4 kağıdına çıkardığımız dünya resmini boyamalarını isteyelim nerenin mavi nerenin yeşil olması gerektiği konusunda yönlendirmeler yapabilirsiniz. Boyadıkları dünya resmini çizgilerinden kesmelerini isteyelim. Daha sonra onu da bir kenara bırakalım ve farklı ırklara ait çocuk resimlerini boyamaları için çocuklara dağıtalım resimlerin boyutunun yine bir a4 kağıdında 4 tane olacak şekilde çıkartalım.

Dünya Çocuk Günü Etkinliği

Çocuklar boyamalarını yaparken çocukların nereleri olduklarına dair konuşmalar yapabilirsiniz. Çocukların boyadıkları resimleri kenarlarından kesmelerini isteyelim. Sonrasında kuruyan bardaklarımızı paralel 2 kenardan delelim. Deldiğimiz yerden hasır ip geçirelim ben hasır kullandım ama siz renkli de kullanabilirsiniz burada tercih tamamen sizin. Dünya resmini de resimde gördüğünüz gibi 2 yerden delgeç yardımı ile delelim ve ipleri deldiğimiz yerden geçirelim. Dünya resmini ve bardağımızı birleştirdikten sonra boyadığımız çocuk resimlerini bardağın ön kısmına gelecek şekilde pritt yardımı ile yapıştıralım. Etkinliğimiz burada biter. Bugün onların günü olduğunu çocuklara sık sık hatırlatalım ve eğlenecekleri oyunlar ile günü sonlandırabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*