Okul Öncesi 10 Kasım Etkinlikleri

35*40 2 tane kartonu dik olacak şekilde birleştirin. Sonra siyah kartonlardan küçük dikdörtgenler çizin ve kesmeleri için çocuklara dağıtın. 12 tane siyah dikdörtgen gerekli bu etkinliğimiz için sonrasında çocuklara yine farklı farklı Atatük resimlerini dağıtalım ve dikdörtgenlerin tam ortasına yapıştırmalarını isteyelim. Sonra beyaz karton etrafına saat şeklinde yapıştıralım. Saat şeklini verdikten sonra ise boş kalan tam orta kısma ise yine bir Atatürk resmi yapıştıralım. Üzerine siyah kartondan kestiğimiz akrep ve yelkovanı iğneleyelim ve saati Atatürk’ün öldüğü saat olan 09.05 ‘i ayarlayalım. Pano’ ya etkinliği yerleştirdikten sonra yan tarafa ise ‘BİZDE ZAMAN HEP ATATÜRK’Ü GÖSTERİR’ yazısını iğneleyelim. Etkinliğimiz hazır!

35-40 siyah kartonları 4’e bölelim ve beyaz parmak boyası ile çocukların el baskısını kartonların üzerine yapalım. Sonrasında 35-40 yatay şekildeki kartonun tam ortasına Atatürk resmini yapıştıralım. El baskısı yaptığımız kartonları, eller üste gelecek şekilde külah şekline getirelim ve resmin etrafına boşluk kalmayacak şekilde yukarıdaki resimdeki gibi yapıştıralım. Yapıştırdıktan sonra ise 1 adet yılbaşı süsü ile resmimizin etrasını saralım. Etkinliğimiz hazır!

35*40 siyah karton üzerine türk bayrağını yapıştırın. Daha sonra kırmızı kartona kalp çizin ve çocuklardan kesmelerini isteyin. Sonra siyah-beyaz çıktısını aldığınız Atatürk resimlerini de kestirdikten sonra kalbin tam ortasına yapıştırmalarını isteyin. Parlak sarı renk kartonu dikdörtgen şeklinde kesin ve resimdeki gibi kesin. Anıtkabir’i ortaya yapıştırdığınız bayrağın tam üzerine gelecek şekilde kartona yapıştırın. Kalpleri ise etrafına yapıştırın. 2 tane meşaleyi ise boyatıp kestirdikten sonra üstteki 2 köşeye gelecek şekilde yapıştırın. Etkinliğimiz hazır!

Öncelikle en alt kısma yuvarlak şekilde kestiğiniz siyah kartonu yerleştirin. Sonrasında çocuklara resimdeki gibi kestirdiğiniz beyaz kartonları ortadan ikiye katlayıp yuvarlak siyah kartonun etrafına yapıştırınız. Sonra yapıştırdığınız beyaz kartonlardan biraz daha küçük bir alanı kaplayacak şekilde yine çocuklara kestirdiğiniz kırmızı kartonları yapıştırınız ve ortaya Atatürk resmini yapıştırdıktan sonra etrafına ise siyah simli karton ile yaptığınız kalpleri yerleştiriniz. Etkinliğimiz hazır!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*