Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri

Renkli kağıda kız resminin çıktısını alın. İnternete etkinlikgezegeni.com yazdığınızda resim görsellerde çıkacaktır. Sonrasında fasulyeleri çocuklara dağıtın ve yapıştırmaları gereken yerleri fasulyeleri diş olarak düşünmeleri gerektiğini söyleyerek yapıştırmalarını söyleyin. Sonrasında kırmızı simli evayı çocuklara verin ve küçük küçük kesmelerini söyleyin. Kestiğiniz kırmızı evaları ise dil olarak düşünmelerini isteyerek gösterdiğiniz yere yapıştırmalarını isteyin. Daha sonra saçlarına yapıştırıcı sürmelerini isteyerek istedikleri renkte bir simi saç kısmına boşluk kalmayacak şekilde dökmelerini isteyin. Biz sarı sim kullanmayı tercih ettik. Daha sonra çocuğun elindeki diş fırçanın sap kısmına yine aynı şekilde yapıştırıcı sürün ve yine istedikleri renkte sim ile süslemelerini isteyin. Biz burada gri sim kullandık. Ve böylelikle etkinliğimiz hazır hale gelmiş bulunmakta.

16 Kasım – 22 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası

Öncelikle çocuklar tahta dil çubuklarını istedikleri renge boyasınlar. Daha sonra kırmızı karton üzerine silindir çizin ve çocuklardan kesmelerini isteyin. Beyaz grafon kağıdını çocuklara verin ve yuvarlamalarını söyleyin. Sonrasında kestikleri kırmızı kartonun etrafına yuvarladıkları beyaz grafon kağıtlarını diş olarak düşünerek sıra sıra yapıştırmalarını söyleyin. Beyaz eva’dan küçük dikdörtgenler kestirin ve yuvarlayarak yapıştırmalarını isteyin sonrasında uç kısmını makas ile kırpık kırpık yapmalarını isteyin. Dil çubuğunun üzerine beyaz grafondan yaptığımız dişli kırmızı kartonu ve yuvarladığımız beyaz evayı yapıştırın. Etkinliğimiz bitti!

Öncelikle 18 tane 1.5 litrelik su şişesinin alt kısmını ve 4 tanesinin üst kısmını küçük bir parça halinde kesin. Çocuklara kestiğiniz parçaları vererek beyaz parmak boyası ile boyamalarını isteyiniz. Boyalar kuruduktan sonra toz pembe 2 tane 35*40 kartonu oval şekilde kestikten sonra birleştiriniz. Kuruyan şişeleri çocuklar ile birlikte kartonun etrafına yapıştırınız ancak dikkat etmeniz gereken nokta boyadığınız 4 tane şişenin üst kısmını azı dişleri olarak düşünmek ve onları olmaları gereken yerlere yapıştırmak. Sonrasında yine toz pembe evaları çocuklara küçük dikdörtgenler halinde kestirdikten sonra şişelerin etrafını saracak şekilde yapıştırmalarını isteyin. Kırmızı bir kartonu yine oval şekilde kesin ve boş kalan kısma yapıştırın. Üst kısmın ayakta durması için çöp 2 tane çöp şişten yararlanabilirsiniz. Etkinliğiniz şahane oldu!

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*