4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Etkinlikleri 2020

Her yıl 4 Ekim tarihinde kutlanılan Hayvanları Koruma Günü etkinliğinde farklı bir etkinlik yapmak istiyorsanız işte size kolay bir etkinlik. İşte yapılışı!

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Okul Öncesi Etkinliği

Öncelikle 2 tane 35*50 kartonu alınız rengi tamamen size kalmış ikisini birbirine yapıştırın.Sonrasında internetten bulduğunuz hayvan boyama sayfalarını çocuklara boyamaları için dağıtın. Çeşitlilik ve hangi hayvanları seçeceğinize siz karar verebilirsiniz.

Ben aslan, tavşan, kedi, köpek, kirpi, kurbağa, kaplan, fare, at, sincap, tavuk, civciv, kelebek, arı hayvanlarını kullandım. Çocukların boyamaları bittikten sonra trenin vagonu için dikdörtgen şeklinin kalıbını çıkarıp çocuklara dağıtalım ve kesmelerini isteyelim. Sonrasında ellerine yeşil karton verelim ve kırpık kırpık kesmelerini söyleyelim. A4 kağıdına çıkardığımız tekerlekleri de kesmelerini isteyelim. Sonrasında çocukları masanın etrafına toplayalım ve öncelikle kartonu masaya koyalım. Sonra tren şeklini olması gerektiği gibi çocuklara gösterelim ve çocuklardan yapıştırmalarını isteyelim. Sonrasında trenimiz oluştuktan sonra her birine boyadıkları hayvanları verelim ve istedikleri vagonda yolculuk edebileceklerini söyleyelim ve yapıştırmalarını isteyelim.

Kırptığımız yeşil kartonu trenin altına çimen gibi düşünüp yapıştıralım. A4 kağıdına çıkardığımız ‘4 EKİM HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ’ yazısını ise ortalayarak kartona yapıştıralım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*