20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü Etkinlikleri

Öncelikle çocuklara internetten bulabileceğiniz kartonun ortasındaki resmi boyattırınız. Daha sonra mavi parlak kartonun tam ortasına resmi yapıştırınız. Renkli kağıda çıkarttığınız; EĞLENMEK BENİM HAKKIM!, BARINMAK BENİM HAKKIM!, HER ÇOCUK EŞİTTİR!, İYİ BİR EĞİTİM BENİM HAKKIM!, ÇOCUK İŞÇİYE HAYIR!, FİKİRLERİMİ RAHATÇA SÖYLEMEK BENİM HAKKIM!, SEVİLMEK BENİM HAKKIM!, OYUN OYNAMAK BENİM HAKKIM!, YAŞAMAK BENİM HAKKIM! Yazılarını istediğiniz şekilde kestiriniz, ben kalp ve daire şeklinde kestirdim. Sonrasında alt kısımlarına dil çubukları yapıştırdık ve kartonun etrafına görseldeki gibi yapıştırdık. Aralara ise yıldız şeklindeki delgeç yardımı ile yaptığımız yıldızları serpiştirdik. Kartonun en üst kısmına ise ’20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’ yazısını yapıştırdıktan sonra etkinliğimiz hazır!

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

Öncelikle renkli kağıt üzerine çıkardığınız güvercinleri çocuklara kesmeleri için verin. Daha sonra eliyle bir şey tutan çocuk resmini boyamaları için yine onlara verin. Bu resmi internetten bulabilirsiniz. Sonrasında 35*40 boyutundaki mavi simli kartonun alt kısmına çocuğu yapıştırın ve çocuğun tam el kısmına gelecek şekilde ip kesin. Sonrasında güvercinleri görseldeki gibi kartonun üzerine yapıştırın. Güvercinlerin üzerine ise; EĞLENMEK BENİM HAKKIM!, BARINMAK BENİM HAKKIM!, HER ÇOCUK EŞİTTİR!, İYİ BİR EĞİTİM BENİM HAKKIM!, ÇOCUK İŞÇİYE HAYIR!, FİKİRLERİMİ RAHATÇA SÖYLEMEK BENİM HAKKIM!, SEVİLMEK BENİM HAKKIM!, OYUN OYNAMAK BENİM HAKKIM!, YAŞAMAK BENİM HAKKIM! Yazılarının çıktısını alarak yapıştırın. Yine yıldız şeklindeki delgeç yardımı ile yaptığınız yıldızları serpiştirin. Eğer delgeciniz yok ise çıktısını alıp kestiredebilirsiniz. Kartonun üst kısmına ise sarı kağıt üzerine yazıp çıktısını aldığımız ’20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ’ yazısını yapıştırın.

Çocuklara yeşil ve kahverengi grafon kağıtlarını verin ve küçük küçük yuvarlamalarını isteyin. Daha sonra koyu mavi bir kartona yuvarlak çizin ve içlerinden birine kestirin daireyi dünya olarak düşünmelerini isteyin ve bölümlere ayırdıktan sonra yeşil olması gereken yerlere yeşil, kahverengi olması gereken yerlere kahverengi yuvarladıkları grafon kağıtlarını yapıştırmalarını söyleyin. Sonrasında 2 tane kalp şekli çizin ve çocuklara kestirdikten sonra kalbin içine ‘ DÜNYAYI BİZE VERSELER NELER YAPARIZ NELER… ‘  yazısını yapıştırın ve şekildeki gibi parçaları birleştirin etkinliğimiz hazır!

Resimde gördüğünüz görselin üzerine tıklayarak rahatça indirebilirsiniz. Öncelikle çıktısını aldığınız bu görseli çocuklara boyamaları için dağıtın. Boyamaları biten çocukların kağıdının tam ortasına, EĞLENMEK BENİM HAKKIM!, BARINMAK BENİM HAKKIM!, HER ÇOCUK EŞİTTİR!, İYİ BİR EĞİTİM BENİM HAKKIM!, ÇOCUK İŞÇİYE HAYIR!, FİKİRLERİMİ RAHATÇA SÖYLEMEK BENİM HAKKIM!, SEVİLMEK BENİM HAKKIM!, OYUN OYNAMAK BENİM HAKKIM!, YAŞAMAK BENİM HAKKIM! Yazılarını küçük küçük keserek yapıştırmalarını söyleyin. Harika bir 3 yaş etkinliği oluyor. Kolay gelsin!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*