10 Kasım Atatürk’ü Anma Sanat Etkinlikleri

Önce çocuklar ile Atatürk hakkında sohbet ediniz. Daha sonra çocuklara a4 kağıdına çıktısı alınmış boyama sayfası gibi olan Atatürk resmini dağıtınız. Tabakların içine koyduğumuz çayları çocukların önlerine koyalım ve resmin içine yapıştırıcı sürdükten sonra tabaktan çaydan alıp içine yavaş yavaş serpmelerini isteyelim. Ve etkinliğimiz hazır!

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Okul Öncesi Etkinlikleri

Çocuklara önce siyah grafon kağıtlarını verelim ve yuvarlamalarını isteyelim. Yeterli gördüğünüz yerde bıraktırınız. Sonrasında a4 kağıdını basılmış kalp içinde ‘KALBİMİZDESİN ATAM’ yazılı resmi çocuklara dağıtalım. Ve kalp üzerinden giderek siyah grafon kağıtlarını yapıştırmalarını isteyelim. Etkinliğimiz hazır!


İstediğiniz renk kartonları kare şeklinde çocukların kesebileceği şekilde ayarlayın. Çizgilerinden kesmeleri için çocuklara dağıtın. Daha sonra kestikleri karenin 4 köşesinden ufak çizgiler atın ve ufak kesmelerini söyleyin. Sonrasında 1 tane örnek göstererek resimdeki gibi katlamalarını söyleyin bu işlemde biraz zorlanabilirler yardımcı olmakta fayda var. Sonrasında küçük küçük kesilmiş Atatürk resimlerini çerçeve şeklini verdiğimiz kartonun tam ortasına yapıştıralım ve çerçeveyi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Elinizde ne varsa olur. Artık kullanılamayan CD lerin üzerine arkasını mukavva ile destekleyerek yapıştıralım ve ATATÜRK ÇERÇEVELERİMİZ hazır!


35*40 2 tane siyah kartonu yatay olacak şekilde birbirine yapıştıralım. Sonrasında çocuklara a4 kağıdı üzerine çıktısını aldığımız güvercinlerimizi kesmeleri için dağıtalım. 2 kartonu ortalayacak şekilde ortaya yan 8 yani sonsuzluk işareti çizelim. Ve çocuklardan kestikleri güvercinleri işaretin tam üzerinden yapıştırmalarını isteyelim. Daha sonra ortaya 2 tane seçtiğiniz bir Atatürk remini yapıştırın. Etrafına da isteğiniz şekilde kalan güvercin ve Atatürk resimlerini yapıştırabilirsiniz tamamen size kalmış. Etkinliğimiz bitti


35*40 2 tane siyah kartonu yatay şekilde birleştirelim. Sonrasında a4 kağıdına çıktısını aldığımız minik ayakları kesmeleri için çocuklara dağıtalım. Daha sonra parlak kırmızı kartonlara kalp çizelim ve yine kesmeleri için çocuklara verelim. Çocuklardan kestikleri kalp içerisine onlara dağıttığımız Atatürk ile ilgili olan resimleri yapıştırmalarını isteyelim. Sonrasında kartonun üst kısmına ‘ATAM ADIM ADIM İZİNDEYİZ’ yazısını yapıştıralım. Sonrasında ise çocukların hazırladıkları etkinlik parçalarını resimdeki gibi birleştiriniz etkinliğimiz hazır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*